Кантувачі

         На сьогоднішній день ПрАТ «Верхньодніпровський машинобудівний завод» розробив конструкції та поставив на виробництво кантувачі для зварювання частин будь-якого вантажного вагону та для встановлення вузлів у положення зручне для виконання робіт, пов'язаних з його виготовленням.

 

1.Кантувач для зварювання рами вагона

 

 

 

        

             Кантувач являє собою зварювальну конструкцію у вигляді двох рам висотою 4460мм, в яких переміщаються каретки у вертикальній площині за допомогою гвинтових передач. Рама кріпиться в кантувачі цапфами. які можуть висуватись за рахунок пневмоциліндрів. Одна з приводних цапф і забезпечує поворот рами на 360 градусів. Кантувач дозволяє проводити зварювання рам та хребтових балок вантажних вагонів будь-яких моделей масою не більше 7 т. у зручному (нижньому) положенні. Привід кантувача електромеханічний.

            Металоконструкція рами або хребтової балки вагона за допомогою електромостового крана направляється в робочий простір між наконечниками цапф приводної і холостий тумб і фіксується в поздовжньому напрямку за допомогою пневматичного циліндра холостої тумби, яка має спеціальний блокуючий пристрій, що забезпечує безпечне.

         

  

2.Кантувач для зварювання кузова вагона

 

 

        

            Кантувальник є зварною конструкцією у вигляді двох тумб з обертачами, один з них приводний, інший - не привідний. На валах обертачів насаджено планшайби, на яких встановлені затискні головки. Кузов вагона кріпиться по кінцях балки хребта в затискних головках гвинтами і гайками. Затискні головки мають можливість їх перевстановлювання на планшайбі по висоті для забезпечення збігу центру ваги кузова з віссю обертання кантувача.

           Металоконструкція кузова за допомогою двох електромостових кранів вирушить у робочий простір між опорними площинами приводної та холостий тумб і фіксується за допомогою гвинтових притисків. Кантувач дозволяє зварювати кузов у ​​зручному (нижньому) положенні. Ступінь свободи осьового переміщення вузла, що обробляється - 180 градусів. Привід кантувача електромеханічний

 

3.Кантувач для складання та зварювання

мілких вузлів вагона