Історія заводу

 

           

Історія заводу починає своє обчислення з 1897 року із казенного винного складу. У цьому статусі підприємство діяло до 1935 року, коли воно було перейменовано на «Верхньодніпровський експериментально-гідролізний завод». 1935-1947р.р. Верхньодніпровський експериментально-гідролізний завод. Вперше в країні розроблено технологію отримання етилового спирту з тирси, соломи, кукурудзяного качанця та інших відходів.
 
            1947-1957р.р. У 1947 році з метою відновлення народного господарства країни після Великої Вітчизняної Війни підприємство змінило профіль і стало Верхньодніпровським ливарно-механічним заводом Міністерства лісової та папероробної промисловості. Основна продукція – повноповоротні крани на колісному ходу, шахтні електровози, агрегати для зошитів, машини для тиснення шпалер, продукція для оборонної промисловості.


           1957-1966р.р. - Верхньодніпровський машинобудівний завод Дніпропетровського Раднаргоспу. Основна продукція - обладнання для целюлозно-паперової та хімічної промисловості, оборонна продукція. За ці роки було освоєно виробництво підйомних ліфтів, сушильних агрегатів, шарнірних млинів, ЦАГІ-8, швидкодіючих клапанів, редукторів.

 

          1966-1983р.р.- Верхньодніпровський завод паперового обладнання. У зв'язку з необхідністю оснащення целюлозно-паперової промисловості обладнанням вітчизняного виробництва, завод у 1966 році було передано до відомства Головного управління целюлозно-паперового машинобудування Мінхімнефтемашу СРСР. Основною продукцією заводу стало обладнання для виробництва паперу, яке й досі використовується на багатьох підприємствах країн СНД.


          1983-1992р.р. – Верхньодніпровський дослідно-експериментальний завод Мінхіммашу СРСР. 
За цей період завод, поступово скорочуючи виробництво колишньої номенклатури, освоїв понад 150 типорозмірів спеціального технологічного обладнання для машинобудівних заводів, випускав серійно батоноформувачі для хлібопекарень малої потужності, обладнання для виготовлення основи друкованих плат.


          1992-1997р.р. Верхньодніпровський дослідно-експериментальний машинобудівний завод у складі Мінмашпрому України Працюючи в умовах стихійно зароджуваного ринку, завод освоїв 60 найменувань різного обладнання, яке не випускалося раніше. Одним із напрямів своєї діяльності завод обрав виготовлення обладнання для металургійних підприємств.


          1997-2005р.р. Верхньодніпровський машинобудівний завод. Підприємством виготовлено понад 40 найменувань обладнання, у тому числі: гофроагрегати, гідророзбивачі, очищувачі, бабинорізальні та гільзоклеювальні верстати, камери для сушіння лісу, сортування тріски, сучколовлювачі та інше обладнання. Найбільш значним папероробним обладнанням є лінія з виготовлення предметно-замкнутий цикл виробництва, це відкриває якісно нові можливості заводу – створення нових виробництв під ключ


         З 2005 року Верхньодніпровським машинобудівним заводом освоєно розробку та виготовлення нестандартного обладнання для будівництва напіввагонів, вагонів хоперів, мінераловозів, платформ, спеціалізованого залізничного рухомого складу та комплектуючих до них.


         На сьогоднішній день ПрАТ «Верхньодніпровський машинобудівний завод» має багаторічний досвід проектування та виготовлення широкого спектру продукції машинобудування, наявність потужних інженерно-технічного центру та виробничої бази, що створює сприятливі умови для динамічного розвитку науково-технічних та торгових зв'язків підприємства з вітчизняними та зарубіжними партнерами.